Orca zwemt sterk op Dutch Qualifiers/NK korte baan in Rotterdam

Van 22 tot en met 25 oktober stond Zwemcentrum Rotterdam in het teken van de Dutch Qualifiers/NK korte baan. Een NK in oktober is even wennen voor het Nederlandse zwemmen. Het seizoen is nog maar net begonnen, maar de zwemmers moeten er al staan. De reden? Op dit kampioenschap zijn tickets voor de WK te verdienen. Dat betekent meteen een NK met de grote namen van het Nederlandse zwemmen aan de start.

Voor Orca is dit NK nog geen piekmoment. Dat komt pas bij het reguliere ‘winter’ NK kort bad in december. Toch stonden er vier Orcanezen aan de start die de afgelopen maanden tijdens trainingen en wedstrijden al lieten zien dat hun vorm steeds beter wordt.

Yorre van der Wal (2010) had zich geplaatst voor de 50 meter schoolslag. Op zo’n korte afstand telt iedere beweging en is er weinig ruimte voor fouten. Een kleine misser na de break out zorgde ervoor dat hij net boven zijn persoonlijk record bleef. Zijn verdere race zag er goed uit en hij kon dan ook met een voldaan gevoel terugkijken op zijn optreden.

Kasper Lubbers (2011) is met zijn leeftijd eigenlijk nog te jong voor het senioren-NK. Om mee te mogen doen, moest hij daarom voldoen aan de seniorenlimieten. Dat hij zich wist te plaatsen voor de 400 meter wisselslag, 800 meter vrije slag en 1500 meter vrije slag was op zichzelf al een knappe prestatie. Vervolgens verbeterde hij op de vrije slagnummers zijn persoonlijke record en plaatste hij zich voor de B-finale van de 400 meter wisselslag. Zijn beste prestatie volgde in die finalerace, waarin hij ook op deze afstand zijn persoonlijke record aanscherpte.

Marre van der Wal (2010) kwam vier keer aan de start en wist zich ook vier keer te plaatsen voor de finales in de middag. Ze liet mooie tijden zien, met twee mooie persoonlijke records. Ook haar klasseringen in de leeftijdscategorie onder 18 jaar waren sterk. Haar beste klassering was een prachtige vijfde plaats op de 200 meter schoolslag.

Juan Cruz Slappendel (2009) had een vol programma met acht starts en vijf finaleplaatsen. Ook hij verbeterde vijf persoonlijke records en zwom naar een mooie vierde plaats op de 200 meter vlinderslag. Dat maakt zijn prestaties extra indrukwekkend, omdat hij net een griep achter de rug had.

Voor Orca was het een mooi kampioenschap, met persoonlijke records, finaleplaatsen en sterke klasseringen op nationaal niveau. De vier zwemmers hebben laten zien dat hun vorm groeit. Met het reguliere NK (NJK) in december als volgend belangrijke meetmoment is er nog ruimte om verder door te groeien in het kortbadseizoen.

Adres

Kalverdijkje 77a

8924 JJ Leeuwarden

Social media